Rapoo- It solutions & Corporate template

08-9983111

צור קשר

gvulot@gvulot-biz.org.il

שלח דוא"ל

אתר הנצחה לתושבי הישוב .
יהי זיכרם ברוך...

דף הנצחה לבר יהודה עמישי ז"ל
(08/09/1944 - 05/11/2022)     ( כ אלול תש"ד  -  יא חשון תשפ"ג )

עמישי בר יהודה
(כירורג) 
עמישי נולד בירושלים ב- 8.9.1944, בן בכור לאביו יהודה-אברהם כירורג ולאימו דובה בר. זוג חלוצים אידיאליסטים שעלו ארצה להקים בית בארץ ישראל. החיים באותה תקופה היו קשים מאד מבחינה כלכלית והוריו עבדו קשה על מנת לקיים את המשפחה. בהיותו בן 3 וחצי נולד אחיו נחמיה, ממש ערב פרוץ מלחמת העצמאות.
בטרם מלאו לעמישי 4 שנים, הוא התייתם מאביו שנהרג בקרבות ההגנה על ירושלים. עמישי ואחיו התינוק נותרו עם אם שבורה ומרוסקת. חייה של אימו היו קשים מאד, גם במהלך המלחמה וגם לאחריה, מאחר ונאלצה לפרנס שני ילדים קטנים היא זכתה לעזרה רבה ולתמיכה מצד כל בני המשפחה המורחבת. למעשה בשל הנסיבות שני האחים גדלו בנפרד. אחיו התינוק נמסר למשפחת הדודה בנתניה ולאחר מכן הוא התקבל כבן לכל דבר אצל משפחת הדודה בקיבוץ עמיר. עמישי חי רוב השנים עם אימו, למעט תקופות לא קצרות שבהן היתה אימו חולה ואושפזה בבתי חולים. בכיתה ד'-ה' עבר עמישי אל הדודים בנתניה, שם גם החל את הפעילות בשומר הצעיר. לאחר מכן חזר לבית אימו בירושלים.           
תחביביו היו: אלקטרוניקה (רדיו גביש), גידול דגים, איסוף פרפרים, איסוף בולים, שח-מט וצילום.                                                                                      בהיותו בן 16 נפטרה אימו ועמישי המשיך לגור בירושלים, אצל קרובי משפחה, עד שסיים את לימודיו בתיכון. כל השנים היה עמישי חבר בשומר הצעיר. לקראת הגיוס החליט להצטרף לקבוצה מנתניה שאותה הכיר מהתקופה בה גדל בנתניה. עם הקבוצה הזו הצטרף לגרעין "רביב" ועם הגרעין הגיע לגבולות בשנת 1965.   
 
כשהגיע לקיבוץ עבד במספוא וכחצרן. לאחר כשנה יצא ללמוד בטכניון בחיפה, הנדסת מכונות חקלאיות. עמישי בחר ללמוד נושא של מיכון חקלאי בגלל נטייתו הטכנית החזקה ומתוך מחשבה שזה יוכל להשתלב עם עיסוקים בתחום פיתוח החקלאות בקיבוץ ובאזור.  את לימודיו בטכניון סיים בהצטיינות, ובפועל בסיום לימודיו התחיל לעבוד במחלקה הטכנית של הקיבוץ הארצי, בתכנון מבנים מבוקרי אקלים, תחום הקשור לבנייה ולא לחקלאות.   
 
את שרה'לה הכיר לראשונה בסוף לימודיו בטכניון (1969). ולאחר כארבע שנים נפגשו שוב. בסוף שנת 1974 נישאו ושרה'לה הגיעה בעקבותיו לגבולות.                                                
בגבולות מצא עמישי מסגרת יציבה. זה היה הבית שכל כך חסר לו בילדותו. יחד עם שרה'לה מצא את השקט והיציבות שכל כך חסרו לו. יחד הקימו משפחה לתפארת, עם 3 בנים, כלות וחמישה נכדים. בגבולות עבד עמישי כחצרן, רכז בנייה, ואחראי על משק חום.                                                                        בשנת 1991 גוייס לעבודת חוץ, לפיקוח ובנייה. תחילה בהקמת שכונת שפירא באופקים, לקליטת גלי העלייה המסיביים מברה"מ. בהמשך בפיקוח בהקמת חדר המיון החדש בסורוקה, אתר הקרוונים בניצן, התשתית בהקמת החלוציות, בניית ממדי"ם בשדרות ועוד. 
 
 עמישי לא האמין במילים. את כל מה שלא אמר במילים אמר במעשים. תמיד התעקש לעזור לכל מי שנקרה בדרכו, לאלה שביקשו ולאלה שלא ביקשו. החל מהמשפחה והחברים בקיבוץ ועד הטרמפיסט האקראי בצומת שהיה מתעקש לסטות ממסלולו כדי להביאו עד ליעודו. בדרכו השקטה, דרך של נתינה אינסופית.                                                                       
נכונות לסיוע ולמעורבות היו בסיס אישיותו המיוחדת. אין סוף של טוב לב וצניעות וראיית הטוב שבאדם. עמישי נפרד מאיתנו בשלווה ובהשלמה, מוקדם מכפי שציפינו. עמישי שתמיד היה כל יכול, לא יכול אל מול המחלה הארורה.
 
עמישי נפטר בגבולות, ב-5.11.2022, מוקף בבני משפחתו. בן 78 היה במותו.
 

הוסף

""
בר-יהודה שרהלה


< חזרה לאתר הנצחה
gvulot abc
ab מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות